Про компанію
Місії
Про компанію
Приватне акціонерне товариство «Авіакомпанія «Українські вертольоти» – найбільший вертолітний оператор України, що більше 20 років працює в гуманітарних, стабілізаційних і миротворчих програмах по всьому світу, від Європи до Африки.
Авіапарк модернізованих універсальних вертольотів Ми-8МТВ-1 і підготовлені льотно-технічні екіпажі компанії можуть виконувати широкий спектр завдань 24 години на добу, 7 днів на тиждень в будь-яких погодних і кліматичних умовах.
0
роки досвіду роботи0
рятувальних операцій з 2015 рокуІсторія
Рік заснування Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти».
2003 рік став знаменним для ПрАТ «АК «Українські вертольоти». Компанія отримала Сертифікат експлуатанта, який дозволив їй виконувати транспортні перевезення. У цьому ж році авіакомпанія підіймає в небо після капітального ремонту та модернізації вертольоти Ми-8МТВ-1. Створений авіаційний парк готовий приступити до виконання робіт у міжнародних місіях.
ПрАТ «АК «Українські вертольоти» розпочало роботу у міжнародних операціях із пожежогасіння. Пожежі, що спалахнули у Португальських горах, поширювалися дуже швидко, погрожуючи охопити будинки місцевих жителів. Ліквідовуючи вогонь, чотири наших вертольоти провели у повітрі 510 годин, скинувши на осередки пожеж тонни води. Злагоджені дії екіпажів отримали високу оцінку від Національної служби пожежогасіння та цивільного захисту та Міністерства внутрішніх справ Португалії.
У 2005 році 9 вертольотів ПрАТ «АК «Українські вертольоти» вирушили до Пакистану для допомоги місцевим жителям, які постраждали від одного з найбільш руйнівних в історії людства землетрусів. Наші екіпажі евакуювали постраждалих, доставляли медикаменти і продовольство у віддалені селища. За час роботи вони перевезли 13700 осіб та 4600 тонн гуманітарних вантажів, провівши у повітрі 4000 годин. У цьому ж році вертольоти компанії врятували від вогню сотні гектарів лісових масивів Туреччини.
У 2006 році ПрАТ «АК «Українські вертольоти» почало надавати допомогу мешканцям Східної Африки, які постраждали від повені, та долучатися до рятувальних операцій цивільного населення в Лівані. Виконуючи операції у складних погодних умовах, пілоти авіакомпанії за три місяці роботи врятували понад 2500 жителів Ефіопії, Сомалі та Кенії. А також - доставили у віддалені селища цих країн 1300 тонн гуманітарних вантажів. І вже наприкінці року розпочинає роботу у Західній Африці, ряд країн якої постраждали від повеней. У ліквідації наслідків стихійної катастрофи взяли участь шість наших вертольотів.
З лютого по квітень 2007 року наші вертольоти продовжили гуманітарні роботи в постраждалих від посухи країнах Африки (Кенія, Сомалі, Ефіопія, Уганда, Мозамбік). У квітні того ж року пілоти авіакомпанії вирушили з гуманітарним вантажем на острів Мадагаскар, на який обрушився сильний циклон. Влітку екіпажі ПрАТ «АК «Українські вертольоти» гасили лісові пожежі в Україні і Туреччині, а вже з вересня розпочали роботу з підтримки миротворчої операції на Гаїті.
Влітку 2008 року на М'янму зійшов циклон, у результаті чого понад півтора мільйона жителів опинилися без засобів до існування й даху над головою. Два наших вертольоти вирушили на допомогу постраждалим, доставивши у віддалені регіони країни тонни гуманітарних вантажів. У тому ж році екіпажі ПрАТ «АК «Українські вертольоти» на прохання Канадського уряду евакуювали сотні людей, постраждалих у конфлікті в Лівані, а також почали роботу у миротворчих операціях в Республіці Судан та Республіці Кот-д'Івуар.
Продовження роботи в миротворчих операціях в Республіці Судан, Республіці Гаїті та в Республіці Кот-д'Івуар.
Авіакомпанія почала роботу з підтримки миротворчої операції в Демократичній Республіці Конго. Польоти виконувались у складних умовах високогір'я, що вимагало від пілотів спеціальної підготовки. У цьому ж році на Гаїті стався землетрус. Вертоліт авіакомпанії допоміг в операції з ліквідації наслідків катастрофи. Також екіпажі ПрАТ «АК «Українські вертольоти» на благодійній основі брали участь в операціях з ліквідації пожеж в Україні. У результаті злагодженої роботи вдалося врятувати від вогню сотні гектарів лісів.
Наші вертольоти долучилися до ліквідації наслідків посухи в рамках гуманітарної операції в Республіці Південний Судан. За шістнадцять місяців роботи українські повітряні судна евакуювали від стихії понад 9200 постраждалих місцевих жителів і доставили у віддалені селища 3550 тонн гуманітарних вантажів. У цьому ж році авіакомпанія «Українські вертольоти» стала членом Міжнародної вертолітної асоціації (HAI). Окрім цього, була запущена програма глибокої модернізації гелікоптерів, результатом якої став запуск вертольота, що отримав назву "Повітряний Трансформер", завдяки можливості його швидкої реконфігурації.
У березні 2014 вертоліт авіакомпанії приєднався до зусиль гуманітарної операції в Ефіопії. За час роботи у цій країні екіпажі ПрАТ «АК «Українські вертольоти» перевезли понад 7 300 біженців. Крім того, повітряне судно доставило у віддалені поселення понад 50 тонн гуманітарних вантажів, провівши у повітряному просторі 650 годин. У цьому ж році ПрАТ «АК «Українські вертольоти» стало членом Міжнародної асоціації зі стабілізаційних операцій (ISOA).
Розпочато роботу в миротворчій місії в Сомалі. Саме в цій країні українські вертолітники почали здійснювати нічні польоти. Використовуючи інтегровану систему нічного бачення, за перші шість місяці екіпажі ПрАТ «АК «Українські вертольоти» перевезли понад 4100 пасажирів, доставили понад 190 тонн вантажів і провели у повітрі 1195 годин.
Зважаючи на позитивний досвід роботи в Сомалі, авіакомпанії було запропоновано ще один контракт на забезпечення аеромедичної евакуації безпосередньо з місця інциденту та пошуково-рятувальних операцій в Республіці Малі. Винятковою особливістю роботи у Малі вперше за всю історію миротворчих операцій стало комплексне надання повного спектра підтримки з боку авіакомпанії, включаючи медичне обладнання та персонал бригад АМЕ. У липні ПрАТ «АК «Українські вертольоти» прийняло участь у міжнародній авіаційній виставці «Farnborough International Airshow 2016», де був представлений багатофункціональний вертоліт-трансформер, призначений для виконання пошуково-рятувальних завдань вдень та вночі.
Продовження роботи в миротворчих місіях в Республіці Судан, Демократичній Республіці Конго, Республіці Сомалі та Республіці Малі, гуманітарних місіях в Південному Судані.
Авіакомпанія готова і до такої непростої місії, як евакуація/перевезення пацієнтів з дуже небезпечними інфекціями. Для цієї мети вертоліт обладнується ізоляційними капсулами для перевезення хворих, а також комплектом обладнання для знезараження та ізоляції засобів транспортування самих хворих. Наші екіпажі успішно підтримували зусилля міжнародних організацій з ліквідації спалаху епідемії EBOLA в 2018-2019 роках в Демократичній Республіці Конго. Також ПрАТ «АК «Українські вертольоти» розпочали роботу у миротворчій місії у Джибуті і з того часу і донині забезпечують у цьому регіоні аеромедичну евакуацію та пошуково-рятувальні роботи.
На базі Департаменту Підготовки Персоналу, що існував в якості структурного підрозділу авіакомпанії, було створено Вертолітний Тренувальний Центр. Він є єдиним, що спеціалізується на підготовці та перепідготовці авіаційного персоналу до польотів, зокрема, з використанням систем нічного бачення, на гелікоптерах Ми-8МТВ-1. Пошуково-рятувальна підтримка (24/7) у Малі.
З 2020 до 2021 авіакомпанія надавала послуги з перевезення персоналу гірничо-видобувної компанії, яка займається розробкою корисних копалин в Буркіна-Фасо. У цьому ж році було розроблено концепцію модернізації вертольотів Ми-8МТВ-1 для гасіння пожеж у нічний час. З липня 2020 року спеціалізований вертоліт Авіакомпанії направлений на протидію розповсюдження вірусу COVID-19 на території Центральноафриканської Республіки.
Влітку 2021 року екіпажі ПрАТ «АК «Українські вертольоти» долучилися до гуманітарної місії з гасіння масштабних лісових пожеж в Туреччині. При цьому 4 вертольоти авіакомпанії були залучені до гасіння пожеж вночі в гірській місцевості. Операція такого типу була виконана у Європі вперше та продемонструвала свою високу ефективність та дієвість.
Парк спеціалізованих вертольотів з інтегрованою системою візуалізації нічного бачення, що виконують операції у Республіці Малі, було розширено на 3 вертольоти. Додаткові гелікоптери мають повний комплект обладнання для виконання пошуково-рятувальних завдань вдень та вночі.
На сьогодні ПрАТ «АК «Українські вертольоти» продовжує виконувати найскладніші операції у польових місіях у різних регіонах світу.
Спираючись на практичний досвід та аналіз сучасних тенденцій ринку, ПрАТ «АК «Українські вертольоти» провів глибоку модернізацію вертольота Ми-8МТВ-1 і створила унікальний багатофункціональний вертоліт-трансформер.
На сьогодні флот Авіакомпанії налічує 23 таких вертольоти. Вони оснащені найсучаснішим обладнанням: засобами нічного бачення, системою спостереження та моніторингу, системою супутникової передачі даних, сучасною авіонікою, балістичною та протиракетною системами, пристроями для пошуку, порятунку та надання медичної допомоги.
Наше спеціалізоване обладнання для гасіння пожеж включає сучасні внутрішні та зовнішні водозливні пристрої, які можна використовувати у будь-який час дня та ночі. Також унікальність компанії полягає у використанні концепції вертольота-трансформера, який може змінювати свою конфігурацію до 40 хвилин: пожежогасіння, аеромедична евакуація, пошук та порятунок, пасажирська, вантажна, комбінована.